Goodgame Galaxy – Staňte se vládcem galaxie

Goodgame Galaxy je další strategický počin od vývojářů z Goodgame Studios. Tým, který má na svědomí tituly jako Goodgame Empire nebo Goodgame Big Farm, u kterých mnoho z nás strávilo stovky a stovky hodin, přichází tentokrát se strategickou hrou zasazenou do vesmíru. Pokud Vás končiny daleko daleko od planety Země přitahují a zírání do hvězdářského dalekohledu už Vás nebere, zkuste Goodgame Galaxy a staňte se vládcem celé galaxie.

Jenže stát se big bossem celého vesmíru Vám nějaký čas zabere a hlavně nebude to ze dne na den. Začnete s malou vlastní vesmírnou stanicí, budete muset zajistit nějaké zdroje a stanici postupně rozšiřovat. Jako v každé vesmírné strategii ani v Goodgame Galaxy nesmíte zapomenout na výzkum, koření každé sci-fi strategie. No, a jakmile zvládnete pár základních tahů, nastavíte ekonomiku, distribuci zdrojů, výzkum a podobné věci, vrhnete se na výrobu bojových strojů a na expanzi. Budete se spojovat proti dalším protivníkům, až se z Vás stane největší síla v celém vesmíru. No, ale věřte, že to nějakou tu chvilku potrvá.

Jak hrát Goodgame Galaxy

Ovládání hry Goodgame Galaxy je jako u ostatních titulů od Goodgame Studios jednoduché a intuitivní. Hra obsahuje na začátku poměrně obsáhlý tutoriál, který Vás důkladně seznámí s ovládáním a všemi aspekty hry. Tutoriál je možná až příliš detailní, budete muset číst spoustu instrukcí a občas mít pocit, že návod se skládá jen z toho, že máte kliknout na červenou šipku nápovědy. Je to ale jen začátek, a pokud budete trpěliví a s hrou se seznámíte důkladně, vyplatí se Vám to v budoucnu.

Jakmile opustíte pátý level, hra teprve začíná naplno a Vy se připojíte k jedné z vesmírných civilizací a začnete plnit spoustu a spoustu úkolů. Systém hry je v tomto případě podobný jako u ostatních Goodgame titulů. Pokud splníte mise, čeká Vás odměna ve formě většího objemu surovin apod. Akorát počítejte s tím, že plnění náročnějších úkolů Vám nějaký čas zabere.

Celkově je Goodgame Galaxy velmi příjemná a velmi návyková online vesmírná strategie, která připomíná některé starší PC hry s touto tématikou. Ovládání je jednoduché, nároky na počítač nejsou téměř žádné, hra nevyžaduje žádnou instalaci, hraje se přímo ve Vašem prohlížeči.

Příjemnou zábavu s Goodgame Galaxy!