Goodgame Empire – tipy pro usnadnění hry

Daně v Goodgame Empire

Žádný stát se neobejde bez daní a Vaše online impérium není výjimkou. Jenže vybírání daní je věda a vybrané daně lákají spoustu nenechavců a v první řadě samotné výběrčí daní. Váš výběrčí sice daně spolehlivě vybere, jenže když ho pak s vybranými financemi necháte o samotě a nehlídáte ho, začne tak trochu krást. A tomu musíte zabránit, protože krade fakt hodně :-) Goodgame Empire Vám nabízí možnost vybrat daně v různých intervalech. Nesmíte mít ale zpoždění, jinak Vás výběrčí obere téměř o vše. Doporučuji nastavit si co nejdelší limit tak, abyste na výběr daní měli vždy čas (ideálně každý den ve stejný čas.)

Rubíny a e-mail

Goodgame Empire je sice hra primárně stavěna na to, aby vydělávala peníze od hráčů, dá se ale vesele hrát zdarma. K tomu, abyste ve hře trochu pokročili, ale potřebujete rubíny. A rubíny dostanete pomocí e-mailu. Založte si pro tento speciální e-mailovou stránku pro Goodgame Empire resp. pro všechny hry od Goodgame Studios a na tu si nechte zasílat e-maily s bonusy. Vyhnete se tak reklamním e-mailům ve vlastním e-mailu.

S rubíny zacházejte opatrně a zbytečně je neutrácejte, budou se Vám později hodit. Jedna z prvních investic, kterou budete potřebovat, je pekárna, díky které snížíte spotřebu jídla. Čím více jídla budete mít k dispozici, tím větší armádu budete moci vybudovat.

Pohyb po mapě

Místo pohybu po hlavní mapě pomocí myši můžete použít klávesy. Šipky na klávesnici pohyb po hlavní mapě usnadňují a podstatně urychlují.

Jak se bránit proti špionům?

Stoprocentní ochrana neexistuje, ale pokud postavíte guardhouse a vylepšíte jej alespoň na úroveň pátého levelu, budete mít větší šanci se bránit proti nepřátelským špionům. S větším množstvím těchto budov se samozřejmě šance cizích špionů výrazně snižují. Nepodceňujte to!

Jak najmout vlastního špiona?

Budování vlastní špionážní sítě za normálních okolností trvá docela dlouho, ale v Goodgame Empie je to otázka několika kliknutí. Vše, co musíte udělat, je postavit budovu Tavern, kde můžete svého špiona najmout (kde taky jinde hledat všehoschopnou osobu, než v hospodě, že?)

V permanentním útoku

Pokud je to jen trochu možné, stále útočte. Zpočátku se zaměřte na loupeživé barony, později na silnější protivníky. Loupeživé výpravy pro Vás ze začátku budou velmi důležitým zdrojem příjmů. Doporučuji zadat útoky vždy, než se chystáte ze hry odpojit, ať zbytečně neztrácíte čas.

Budování armády v Goodgame Empire

Vždy a za všech okolností investujte do těch nejlepších jednotek, které máte k dispozici. Nakupování slabších vojáků je ztráta času a tato strategie se Vám rozhodně nevyplatí.

Příjemnou zábavu při hraní Goodgame Empire!